понеділок

Зі Старим Новим роком!

 

В ніч з 13 на 14 січня українці відзначають Старий Новий рік. Цього дня готують святкову вечерю, яку в народі називають Щедрою.
Старий Новий рік – це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, яке зявилося в результаті зміни літочислення. Це свято відзначається переважно в тих країнах, де православна церква продовжує користуватися юліанським календарем.
Раніше на Русі користувалися юліанським календарем, що складається з 12 місяців, назви яких були пов’язані з явищами природи. До ХХ століття календар Російської імперії (до складу якої входили території України) на 13 діб відставав від Європи, яка давно перейшла на Григоріанський Календар. Щоб скоротити цей розрив в 1918 році декретом Ради Народних Комісарів був здійснений перехід на григоріанський календар – новий стиль, а 14 січня – день Святого Василя – виявився старим Новим роком.
У перший день Нового року найбільш поширеним був, та і зараз залишається, обряд посівання. Вважається, що цей обряд прийшов до нас ще з дохристиянських часів, адже наші пращури зустрічали Новий рік не взимку, а навесні і тому обряд посівання пов’язаний з надіями на добрий урожай. Забобонні люди вірять, що в перший день Старого Нового Року до хати першим обов’язково повинен увійти чоловік, саме тому посівати ходять тільки хлопці.


Ваш 11 клас

Немає коментарів:

Дописати коментар