суботу

ІV турнір з настільного тенісу пам’яті М.А.Доллежаля

 Теніс – це не лише спорт – це стиль життя.
Грають в нього ракеткою, а виграють головою.
(Марсело Ріос, чилійський тенісист)


Фізична активність, весела розвага, змагання, від яких перехоплює подих – все це настільний теніс – гра, яку однаково полюбляють як дорослі, так і діти.
Вже четвертий рік поспіль напередодні Дня енергетика в стінах Омельницької школи проходить турнір з настільного тенісу пам’яті М.А.Доллежаля. Цьогоріч у спортивному залі зібралося чимало бажаючих позмагатися за звання кращого у майстерності володіти ракеткою. Було розіграно сім комплектів нагород в одиночних та парних розрядах хлопці та дівчата, змішаний розряд, абсолютна першість та загальнокомандний залік.
Приємно зазначити, що гравці з великим азартом доводили своє право називатися кращим, продемонстрували красивий і якісний теніс не поступаючись один одному. За підсумками змагань бронзу завоювала команда Яснополянської ЗОШ, срібло дісталося команді Малотокмачанської школи, золото ж вибороли господарі корту.
Усі переможці та призери змагань були нагороджені кубками, медалями та грамотами, а також солодкими вітамінізованими призами від спонсорів – ТОВ «Аврора».  
Дякуємо всім хто брав участь та вболівав, за дружелюбний настрій, яскраві посмішки! Сьогоднішній день став саме тією подією, яка запам’ятається прекрасними враженнями, чудовим настроєм, дружнім спілкуванням і спортивними перемогами.
Окремі слова подяки хочемо висловити Олександру Григоровичу Гамову та команді Малотокмачанської ЗОШ. Ви є достойними суперниками! І, безперечно, кілька балів, що вже вкотре розділяють наші команди, лише додають драйву і змушують викладатися не на 100, а на всі 1000 відсотків!  
Турнір ще раз довів, що настільний теніс – популярний вид спорту серед школярів. Про це засвідчив переповнений зал, що об’єднав чудових спортсменів – ентузіастів своєї справи. Ми переконані, що м’ячик + ракетки + хороший тенісний стіл = максимум задоволення!  

День святого Миколая – свято милосердя, добра і любові…

 


Всі ми родом з дитинства… У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією. А що робити, коли такі спогади відсутні? Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у крихітки тепер не існує…
Для учнів Омельницької філії імені академіка М.А.Доллежаля КЗ «НВК «Основа» стало доброю традицією у День Святого Миколая вітати вихованців Оріхівського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей і дарувати їм часточку свого тепла, сердечності і турботи. Святкові дарунки та запальний танець-гра від омельницьких школярів, вірші і пісні, у виконанні вихованців Центру, не залишили байдужими жодного присутнього у залі.
Емоції переповнювали душі дітей і дорослих, раз по раз з тремтячих вій зривалися непрохані сльози. Можна закрити очі на те, що бачиш, але ніколи не закриєш серця на те, що відчуваєш…
Ми щиро вітаємо вихованців і працівників Оріхівського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей з Днем Святого Миколая – святом милосердя, добра і любові, та зичимо кожному бути зігрітим теплом родинного вогнища, відчувати любов і піклування найрідніших людей, здійснення заповітної мрії, – а вона у нас сьогодні одна – щоб кожна дитина на світі мала сім’ю!

пʼятницю

Сяє вогнями красуня ялинка, вогники ті Миколай запалив...

 

День Святого Миколая з нетерпінням чекають і діти, і дорослі. Адже всі люблять чудеса і вірять у казку. Казкове дійство відбулося сьогодні у Преображенській ОТГ – урочисте відкриття головної новорічної ялинки громади! Омельницькі школярі теж мали нагоду побувати на святі.


Струнка лісова красуня звеселяла око яскравими вогниками та іграшками, які власноруч виготовили дітлахи. Почесна роль засвітити чарівні вогники на красуні ялинці дісталася Миколаю Чудотворцю, який завітав на свято.
Музика, сміх, пісні, ігри, святкові фотозони… Ми чудово провели час, тож свято надовго залишиться приємним спогадом, що пробуджує в душі тепло і ніжність.

Ходить світом Миколай...


Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їхні добрі вчинки, відмінне навчання, участь у трудових, екологічних акціях, за милосердя та вміння співчувати. З нетерпінням чекали на зустріч з мандрівником-чарівником Святим Миколаєм учні Омельницької філії імені академіка М.А.Доллежаля КЗ «НВК «Основа».
Цьогоріч крім солодощів у торбині Святого Миколая знайшлися й інші подарунки для школярів – зручні м’які лавки та музична колонка. Чудотворець впевнений, що такий подарунок зробить перебування учнів у школі більш комфортним, а дозвілля – різноманітним і змістовним.  

Роби добро, бо ти – Людина!


Доброта поряд з любов’ю і милосердям є однією з підвалин, на яких тримається світ. Це міст, що сполучає два береги; ковток води, що втамовує спрагу; сонячний промінь, що зігріває у лютий мороз… Відомий дитячий письменник Марк Твен якось зауважив, що доброта – це та мова, яку можуть почути навіть глухі і побачити сліпі.
Прикладом щирої доброти для нас, українців, є Святий Миколай, який зовсім скоро завітає в кожен дім. А сьогодні цей сивобородий добродій став гостем нашої школи, аби разом зі своїми помічниками янголятами підвести підсумок природоохоронної акції «Екоялинка», до якої залюбки приєдналися Омельницькі школярі. Цьогоріч шкільна новорічна красуня прикрашена лише екологічно чистими іграшками: шишками, горіхами, ягодами та прикрасами, виготовленими з деревини і паперу.
З побажаннями добра і віри в дива, відкрив Святий Миколай благодійний ярмарок, виторг від якого з ініціативи учнів повністю піде на доброчинність. Невимушена затишна атмосфера та аромати смачної домашньої випічки перетворили захід на справжнісіньке свято. Шанувальників посмакувати шедеврами домашньої кулінарії виявилося доволі багато, учні з задоволенням витрачали кишенькові гроші на улюблені смаколики. Домашню випічку охоче розкуповували не тільки діти, а й батьки та вчителі. Старші учні самі продавали свій товар, а от молодшим допомагали матусі.
Із покоління в покоління передається українцями священний заповіт: роби добро, бо ти – Людина. Протягом років навчання у школі діти отримають багато різноманітних знань та навичок, але головному вони вже навчилися – бути небайдужими і творити добро!

Увага! Зимовий ярмарок!


понеділок

Правовий всеобуч «Права людини і дитини»

 

В рамках Всеукраїнського тижня права в Омельницькій філії імені академіка М.А.Доллежаля КЗ «НВК «Основа» дільничний офіцер поліції Світлана Руденко провела правовий всеобуч «Права людини і дитини».
Мета акції – підвищення рівня правової культури та правової свідомості підлітків, інформування  щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб.
Учням було роз’яснено їх права, обов’язки, необхідність дотримання Єдиних вимог поведінки в навчальний час, а також відповідальність за проступки та правопорушення, адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх.


Світлана Антонівна звернула особливу увагу на відповідальність батьків за виховання і навчання дітей та  протидію в шкільному середовищі булінгу. Адже з юних літ людина часто потрапляє в ситуації, коли необхідно знати свої права та обов’язки. Буває так, що ти не знаєш, як захистити свої права, що для цього слід зробити, до кого звернутися по допомогу.
Учні переглянули навчальні відеоролики та мали змогу поставити представнику правоохоронних органів запитання, на які отримали ґрунтовні відповіді. Дякуємо Світлані Антонівні за змістовну та пізнавальну бесіду, адже, на думку педагогів та батьків, вчасно та вдало  проведена бесіда з дітьми є запорукою врятованого життя чи здоров’я дитини.


Українська хустка – роду Берегиня

Хустино, хустино, чи біла, чи синя –
мені ти миліша усяких обнов.
Хустино, хустино, як ласка родинна,
як вірності пісня про щиру любов.
(Вадим Крищенко)


З давніх-давен хустка в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Вона передавалася з роду в рід, як реліквія, як пам’ять роду.
Хустка – найгарніша народна прикраса, здатна розповісти про культуру українців, їх обряди і традиції. Хустина захищала дівочу голову від спеки та холоду, була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хусткою накривали щойно спечений хліб та закривали колиску з немовлям, у хустині несли вечерю хрещеним батькам. Даючи згоду на шлюб, дівчина обдаровувала парубка хусткою, а згодом і самій нареченій голову покривали хустиною…  
Багатовікова історія хустки і як оберегу жінки та родини, і як предмету національного одягу, і як жіночого головного убору. Зображення хустки можна зустріти в багатьох старовинних рукописах та на численних картинах відомих художників. З нагоди Всесвітнього дня української хустки, що відзначатиметься 7 грудня (вперше!), в Україні стартував флешмоб "Зроби фото з хусткою". Не залишилися осторонь і ми…


…А хустки усміхалися нам квітами, підморгували таємничими орнаментами... Ось така вона – звичайна хустка, родинний оберіг, краса українського народу.