неділю

Зимові Олімпійські ігри 2018


«О Спорт! Ти мир!» – ця знаменита фраза належить легендарному П’єру де Кубертену. Саме завдяки його ініціативі кожні чотири роки молоді сильні мужні та завзяті люди Землі з’їжджаються в одну з країн для того, щоб взяти участь у спортивних змаганнях Білої Олімпіади.
З 9 по 25 лютого 2018 року у південнокорейському місті Пхьончхан відбулися ХХІІІ зимові Олімпійські ігри.


Команди з вісімдесяти чотирьох країн змагалися з п’ятнадцяти  зимових видів спорту, вісім з яких належать до льодових (бобслей, санний спорт, скелетон, хокей з шайбою, фігурне катання, ковзанярський спорт, шорт-трек і керлінг) та сім лижних змагань (гірськолижний спорт, сноубординг, фрістайл, біатлон, лижні перегони, стрибки з трампліна та лижне двоборство).
Команда України у складі тридцяти трьох спортсменів також прийняла участь у зимовій Олімпіаді 2018, зайнявши 21 місце у загальному медальному заліку.
Єдину золоту медаль українській олімпійській збірній приніс фристайліст, фахівець з лижної акробатики Олександр Абраменко.  


Більш детальну інформацію можна знайти за посиланнями у Вікіпедії: Україна на зимових Олімпійських іграх 2018 та Зимові Олімпійські ігри 2018.  


Це цікаво!

З нагоди найважливішої події світового спортивного життя у 2018 році – ХХІІІ зимових Олімпійських ігор – Національним Банком України було випущено дві кольорові монети номіналом 2 та 10 гривень.


Монета номіналом 10 гривень виготовлена ​​зі срібла і містить 31 г металу 925-ї проби. На аверсі зображено стилізований факел у вигляді римської цифри ХХІІІ з кольоровим вогнем. На реверсі можна побачити фрагмент стилізованої сніжинки, в центрі якої – знак Національного олімпійського комітету України. Між кристалами сніжинки на матовому тлі розміщено піктограми, що символізують зимові види спорту. Срібна монета випущена тиражем 5 тис. штук.
Також випущені 40 тис. монет з нейзильберу номіналом 2 гривні. Малюнок відрізняється кольором олімпійського факела – для зображення синього вогню використаний метод тамподруку.

Будьте обережні: вірусні інфекції – грип, кір


Інфекційні захворювання, як відомо, характеризуються сезонністю. Саме на зимовий період припадає найвища активність захворюваності на грип та ГРВІ.  Не втрачає сьогодні актуальності і кір, епідемія якого шириться Україною.
Омельницькі школярі розробили санбюлетні, призначення яких – поінформувати учнів та їх батьків про симптоми захворювання на грип та кір, а також про необхідні міри перестороги, засоби профілактики та лікування цих інфекційних хвороб.


Поінформований – значить озброєний.


Будьте здорові!   

четвер

Я своє серце віддаю Україні


 

14 лютого світова спільнота відзначає День Святого Валентина або, як його ще називають, День усіх закоханих. Всесвітньовідоме свято кохання возвеличує любов у будь-яких її проявах – кохання до юнака чи дівчини, любов до батьків, любов до рідних і близьких, до друзів, до Батьківщини…
«Я своє серце віддаю Україні» - саме таку назву мала арт-виставка незвичайних валентинок, що пройшла у нашій школі 14 лютого.


Виготовлені учнями валентинки без слів розповіли про любов до рідного краю, до України. Особливими барвами сяяли об’ємні серця-квіти з гофрованого паперу Пакети Єлизавети (1 кл.) та Пакети Олени (6 кл.), солодкі валентинки – торт-серце Попадинець Віолети (6 кл.) та серце із цукерок Кустова Олега (3 кл.), валентинки, виконані у різноманітних техніках (витинанки, аплікації, плетіння з паперу та стрічок, квілінг тощо). Творчий підхід, креативність задуму й неабияку старанність проявили  Пирцхалава Олександ (2 кл.), Гайдук Артем (2 кл.), Федорчук Данило (2 кл.), Третяк Єгор (3 кл.), Дідик Єлизавета (3 кл.), Болдирєв Іван (3 кл.), Дроздова Єлизавета (6 кл.), Дроздова Валерія (8 кл.), Косьмін Лілія (9 кл.) та багато інших школярів.


Щиро дякуємо за участь всім учасникам арт-виставки.  
Любов до Батьківщини починається з любові до рідної хати, стежки дитинства, до мудрості народної казки. Нехай рідна земля пошле нам силу для життя. Подивімося на голубе небо і думкою, як у тій чудовій пісні, полинемо аж до сонця і зірок і поглянемо на трепетну Землю, і тоді відкриється нам на зелено-голубому лоні планети край, що нагадує собою серце, і це Україна, співуча рідна наша земля, яку просто неможливо не любити!    
Пам’ятаєте, як у Володимира Сосюри…

Любіть Україну у сні й наяву, 
вишневу свою Україну,
 
красу її, віч
но живу і нову,
і мову її солов
їну.

Любіть Україну, як сонце, любіть, 
як вітер, і трави, і води…
 
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.

Любіть у труді, у коханні, в бою,
як пісню, що лине зорею…
Всім серцем любіть Україну свою —
і вічні ми будемо з нею!




суботу

Тиждень Безпечного Інтернету


З 5 по 9 лютого в школі пройшов «Тиждень безпечного Інтернету» під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: Кращий Інтернет починається з тебе». Метою проведення тижня є зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету.  


Для усвідомлення учнями рівня небезпеки, що чекає на них серед віртуальних тенет глобальної мережі, для учнів 1-4 класів пройшов конкурс малюнків «Інтернет має бути безпечним», у 5-6 класах відбувся конкурс-огляд мультимедійних проектів «Правила безпеки в Інтернеті».  


Учні 7-8 класів переглянули відео-лекцію «Неприємності в Мережі та як їх уникнути». Мета перегляду – вчитися критично ставитися до інформації в Інтернеті та не ділитися особистими даними он-лайн.
З метою формування у школярів правильного ставлення до можливостей комп’ютера та всесвітньої мережі для учнів 9-11 класів було проведено інформаційну годину «Хмарні технології», по завершенні якої школярі отримали сертифікати.


Крім того 7 лютого учні 10 та 11 класів долучилися до перегляду  онлайн-уроку в системі Cicco Webex, ініційованого та проведеного Програмою Мережних академій Cicco, Кібепроліцією України та компанією ERC.  
Для вирішення проблеми безпечного користування Інтернетом та способів подолання он-лайн загроз класними керівниками проведено анкетування «Інтернет у моєму житті» та ознайомлення з матеріалами, розміщеними на веб-порталі «Он-ляндія».


Представники шкільного самоврядування розробили пам’ятки для учнів та батьків «Безпечний Інтернет».
Учні нашої школи всім користувачам світової мережі щиро бажають, щоб Інтернет для них завжди був корисним, цікавим і безпечним!


Всесвітня залежність, яка називається «ІНТЕРНЕТ»


Ми можемо почати з одного простого питання: чи можете Ви уявити своє життя без Інтернету? Просто закрийте на кілька секунд очі і подумайте про те, яке життя було без Інтернету. Вам може бути важко особливо, якщо ви народились в цифрову епоху.
Millennials – також відомі як цифрові користувачі – ніколи не пізнають світ без зв’язку та мобільних пристроїв. Так, є ще невеликі ділянки нашої планети, де не має ні дротів ні кабелів, але – принаймні для нас, що живуть у розвинених країнах – важко уявити собі життя без Google, Apple, Instagram або Facebook.
Якщо ви «загуглите», то знайдете безліч експериментів або досліджень про життя без Інтернету. Всі вони сходять до єдиної остаточної істини:

«Я навіть не можу уявити собі моє життя без Інтернету чи смартфона, 
це є невідємною частиною того, хто я є».

Що змінилось з появою Інтернету?
За дослідженням U-Report, 60,9 % опитуваних навчились користуватись Інтернетом самостійно. Але навіщо ми це робили?


66,6% U-репортерам подобається дізнаватись щось нове для саморозвитку, 41% знаходити важливу інформацію для власного майбутнього, 24,5% розвивати нові навички та 24,3% ділитись вподобаним контентом.
Кожен використовує всесвітню мережу у своїх власних цілях, а ми підсумували, як вона впливає на наше життя. Ось 10 речей яких змінив Інтернет у нашому житті:
1. Пошук інформації: завдяки смартфону, ми маємо вільний доступ до знань і в будь-який час можемо знайти все необхідне.
2. Спілкування: тепер ми не пишемо листи і рідко телефонуємо, бо зручніше домовитись в мессенджері про зустріч. Тим паче, якщо вас більше ніж двоє. Навіть є можливість зібрати вечірку менше ніж за годину.
3. Шопінг: можливо не встаючи з дивану купити неймовірну сукню чи сорочку в інтернет-магазині чи замовити їжу додому. Це і розширює кордони, адже не потрібно їхати в інше місто/країну за бажаним «щастям», варто тільки зайти на сайт та обрати те, що забажаєте.
4. Подорожі: тепер можливо дізнатися про омріяне місце все, що необхідно перед поїздкою і вдало підготуватися.
5. Розваги: починаючи від фільмів, онлайн-телебачення, соцмереж, закінчуючи іграми, книгарнями та всім, що вам необхідно.
6. Фінансові послуги: інтернет-банкінги, грошові перекази, навіть оплата комунальних послуг – все можна зробити з Інтернетом.
7. Відносини: Інтернет дає можливість знайти не тільки друзів за інтересами, другу половинку, а й завести ділові відносини.
8. Здоров’я: звичайно, можна знайти симптоми хвороб які є і яких немає, якщо довіряти всьому, що написано. Але ще є можливість зареєструватись в онлайн-черзі до лікаря чи отримати онлайн-консультацію.
9. Маркетинг: зі зміною потреб та способу їх задоволення змінився і маркетинг, з’явились нові підрозділи, спеціальності та методи впливу на людей.
10. Робота: знайти, податися на роботу, пройти в інтерв’ю – все це можна вже зробити в онлайні. І не потрібно вишукувати в газеті вакансії, ходити по офісах, друкувати 30 примірників свого резюме.
Звичайно, розуміємо, що переваг багато, але є і недоліки. U-Report дізнався, що молоді не подобається в Інтернеті.


40,3% не подобається ризикованість стати жертвою шахраїв; 31,1% насильство в історіях, фото, відео; 22% обурює небажаний контент про секс.
Але, що може зробити Інтернет кращим? Дешеві тарифи (38%), вища швидкість підключення (37,3%) та краще Інтернет-покриття (36%).
А як Інтернет вплинув на Ваше життя? Чи вважаєте, що без нього воно було б кращим?




пʼятницю

В’ячеслав Чорновіл – людина, яка пробудила Україну


В’ячеслав Чорновіл – людина, яка пробудила Україну
До 80-річчя з дня народження В’ячеслава Чорновола
( єдиний день інформування населення)


Людина є лише гостем на цьому світі. Вона приходить і відходить. Залишається тільки пам’ять. Та найважче змиритися з тим, коли не стає тих, які здаються живішими за всіх живих. Таким був В’ячеслав Чорновіл – завжди усміхненим, позитивним, енергійним, щирим, з іскрами в очах.
Вже саме походження В’ячеслава Максимовича пророкувало йому непросту долю. Народився 24 грудня 1937 року у селі Єрки на Черкащині, зростав у інтелігентній вчительській сім’ї, де значне місце надавали історичній пам’яті та національним обов’язкам. Від батька успадкував козацьку кров. Мати походила зі славетного роду меценатів Терещинків.
Талановитий юнак обрав фах журналіста, де пріоритетом є слово, важливість донести правду до людей. Під час навчання у Київському університеті політизується його думка, формуються переконання, загострюється почуття справедливості. Саме під час випускного вечора в університеті В’ячеслав на Володимирській гірці дав клятву, що все життя буде боротися за Україну.
Маючи непересічні здібності, В’ячеслав Чорновіл міг побудувати кар’єру, стати успішним науковцем, але він обрав інший шлях: шлях мученика, борця за волю, демократію України. Фактично він став початком відродження українства у другій половині ХХ століття: започаткував рух шістдесятництва, дисиденства, як нові форми протесту, ініціював створення Української Гельсінської спілки.
Лідер Народного Руху України невтомно працював у Верховній Раді: кров’ю і потом домагався визнання національної символіки,  проголошення Декларації про держаний суверенітет, довгоочікуваного Акту Незалежності України.  


25 березня 1999 року В’ячеслав Чорновіл загинув в автомобільній катастрофі під Борисполем за нез’ясованих обставин. Мільйони українців гідно провели в останню путь свого Героя, якого не стало так несподівано.
У 2000 році В’ячеславу  Чорноволу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави за визначний особистий внесок у національне відродження України, послідовне відстоювання ідеї побудови незалежної Української держави, активну громадську і політичну діяльність.
«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».
В’ячеслав Чорновіл виконав свою клятву: був вірний Україні до останніх хвилин свого життя. Потрібно пам’ятати цю велику людину, та не забувати про те, що на плечі кожного з нас також покладені національні обов’язки, що існування Української держави неможливе без подальшої боротьби. А найголовніше – бути українцями до останньої клітини нашого тіла й душі та пам’ятати про кожного Героя України.


«Україна починається з тебе»
/ В’ячеслав Чорновіл /

четвер

На День народження до друзів


 

Протягом свого життя кожна людина стикається з різними святами. Це – дні народження, ювілеї, державні свята, сімейні і традиційні. Кожне з них має свою історію і форму святкування. Бувають свята улюблені і не дуже. Але є у кожного з нас одне неповторне свято, не схоже на інші. Це – День народження улюбленої школи.
2 лютого члени учнівського самоврядування відвідали родинне свято до Дня народження комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Основа» Преображенської сільської ради «Українська родина – землі берегиня».


Від імені учнівського та педагогічного колективів нашої школи з привітальним словом до друзів-іменинників звернулася учениця 11 класу Юлія Цілина: «Школо, «Основа» основ, пристанище віковічної мудрості, юності і світлих надій! Користуючись нагодою, ми щиро вітаємо сьогоднішню іменинницю і усіх присутніх  з чудовим святом! Хочемо побажати Вам тільки процвітання, оптимізму, щастя, мудрих вчителів і відданих учнів!».
Подарунком стала картина «Соняшники», що символічно передає частину сонця і тепла нашої шкільної родини, та пісня «Квітка-душа» від учениці 1 класу Лізи Пакети.



Читайте про свято на сайті КЗ «НВК «Основа».


неділю

Акція «Допоможемо зимуючим птахам» триває!

 

         Зима – важка пора випробувань для птахів, що залишилися у ріднім краї. Маленькі беззахисні створіння потерпають не стільки від холоду, скільки від голоду, не в змозі відшукати собі під снігом навіть найменшої поживи. Саме тому учні нашої школи щозими долучаються до участі у Всеукраїнській екологічній акції «Допоможемо зимуючим птахам».


           З настанням перших холодів, школярі виготовили та розвісили на території шкільного подвір’я та парку годівнички. Для виготовлення годівниць діти використовували різноманітні матеріали: деревину, фанеру, коробки, пластикові пляшки, пакети з-під фруктового соку та інший підручний матеріал.


         «Якщо регулярно поповнювати годівниці кормом, то це допоможе зберегти зимуючих птахів від загибелі. Полюбляють пернаті гарбузове, кавунове та динне насіння, просо, несмажене насіння соняшника, подрібнене кукурудзяне зерно, несолене сало. Не варто годувати птахів гречаними, пшеничними, ячмінними крупами, а також рисом і пшоном. Два останні види круп розбухатимуть у шлунках птахів і завдаватимуть їм додаткових неприємностей у холоди. Також не варто загодовувати птахів хлібом – розповідає учням вчитель екології Барко Наталія Іванівна. – Для того щоб слухати і радіти щебетанню птахів навесні, потрібно дбати про них взимку, а вони, в свою чергу, віддячать нам чистими садами без шкідників.»


         Під час чергового поповнення «пташиних їдалень» учні помітили у кучугурі снігу зайця, який теж мабуть забрів у село у пошуках поживи. Тому вже наступного дня у шкільному саду були розкладені морква, листя капусти, розсипане зерно пшениці.


         Не будьте байдужими, подаруйте краплину чуйності і доброти братам нашим молодшим. Долучайтеся до акції «Допоможемо зимуючим птахам»!
  

В годівнички ми поклали корм для зимуючих птахів:
Порізали шматок сала, хлібних сипнули крихтів,
Ще поклали ми зерняток з гарбузів, динь, кавунів…
Не відмовляться пернаті від гостинчиків таких!